Şantiye Nasıl Kurutulur

şantiye nasıl kurutulur

Şantiye Nasıl Kurutulur

Şantiye nasıl kurutulur sorusu, şantiyelerde yer alan nemin yapıya hasar vermeye başlamasından beri çok sık sorulan bir soru haline gelmiştir.

Nitekim aslında küçük bir sorun gibi görünen nemin ne kadar büyük ve çevreye hasar veren bir sorun olduğu anlaşılmıştır.

Bir alanın uzun süre kapalı kalması, ya da kullanılan malzemelerde doğal olarak bulunan nem şantiyelerde mutlaka ortadan kaldırılması gereken bir problemdir. Aksi taktide şantiye sahibine maddi ve manevi zararlar verebilir.

Sanayi tipi kurutma cihazları gene olarak şantiye kurutma işlemlerinde kullanılan kurutma cihazlarıdır. Hızlı ve profesyonel olan bu cihazların nemi içine hapsetmektedir.

Şantiye kurutma işlemleri bilindiği üzere gelişen teknolojiyle birlikte kurutma cihazları kullanılarak yapılmaya başlanmıştır.

Şantiyeler açık alanlar olduğu, için nem kapma özelliğine çok yatkındır. Özellikle yağmur gibi doğal olaylarda kurutum işlemi hemen yapılmazsa binanın deformasyona uğraması söz konusu olacaktır.

Şantiyelerde kullanılan nem kurutma cihazı sadece nemi değil, malzemelerin üzerinde yer alan toz ve kiri de ortadan kaldırmaktadır. Küf ve mantar oluşumunun önüne geçmektedir.

Şantiye nasıl kurutulmalı sorusunda dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Şantiye içerisinde yer alan her malzemenin nem kurutma oranı birbirinden farklıdır.

Bu nedenle nem kurutma cihazları her malzeme için ayrı ayrı işlemektedir.

Şantiye nemi nasıl kurutulur sorusu tam olarak da malzemeler için kullanılan doğru nem alma cihazlarıdır.

Şantiye nemi alma cihazlarını satın alırken mutlaka firma ile görüşmelisiniz.

Şantiye nemi alınırken bölgenin nem oranına dikkat edilmelidir. Nemin fazlası alınması, kalması gereken nem yerinde bırakılmalıdır.

Şantiye nem alma cihazlarının kullanmadan önce ve kullandıktan sonra ortaya çıkan farklarını termal kameralarla ortaya çıkan veriler sonucunda inceleyebilirsiniz.

Şantiye nemi nasıl kurutulur sorusuna nem alma cihazları cevabını alırken, nem alma cihazlarının da doğru tercih edilmesi gerektiği ve cihazlarının kullanımının da doğru olması gerektiğini unutmamalısınız.

Şantiye nemi kurutma cihazlarının kurutma alanına mutlaka doğru yerleştirilmesi gerekmektedir. Zemine doğru yerleştirilmeyen cihazlar kurutma işlemini eksik yapmaktadır.

Bu durumda nem ortadan kalkmış gibi görünebilir. Mutlaka kontrollerinin uzman kişilerce yapılması gerekir.

Şantiye kurutma cihazı uzun süre motoru hiç ısınmadan çalışma özelliğine sahiptir. Bu nedenle ısınma ya da durma gibi problemlerle karşılaşılmaz.

Hiç durmadan çalışan bu profesyonel son teknoloji cihazları şantiye nem kurutma işlemlerinin de kısa sürede bitmesini sağlamaktadır.

Şantiye nem kurutma cihazları mazotlu ve elektrikli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Mazotlu nem alma cihazları elektriğin olmadığı alanlarda kullanılabilir. Şantiye gibi alanlar bu makine için müsaittir.

Elektrikli nem alma cihazları da mazotlu nem alma cihazları gibi elektriğin olduğu alanlarda kullanılabilir. Ancak unutulmaması gereken ikisinin de aynı işlevi gördüğüdür.

Şantiye nasıl kurutulur sorusunun cevabı tam olarak da nem alma cihazlarında gizlidir.

İnsan gücünü sıfıra indiren bu cihazları sağlıklı yapılar için ve kendi sağlığınız için mutlaka kullanmalısınız.

Şantiye Nasıl Kurutulur

Puanlama Yapılmamış

Lütfen Puanlama Yapın

Post Author: admin

Firmamız 2010 yılında kurularak inşaat alanlarında Şap Kurutma, Sıva Kurutma, Beton Kurutma, Ahşap Kurutma, Bina Kurutma, Parke Kurutma, Zemin Kurutma, İnşaat Kurutma, Epoksi Kurutma, Duvar Kurutma, Tavan Kurutma, Nem Alma, Nem Kurutma, Yapı Kurutma ve Nem Kurutma Cihazı kiralama firması olarak hizmete başlamıştır. Bununla beraber aynı zamanda inşaat sonrası temizlik,izolason ve epoksi kaplama alanında da kendimizi geliştirerek hergün yeni birşeyler öğrenerek kaliteli hizmet sunmaya devam etmekteyiz.