Nem Alma

nem alma

Nem Alma

Nem alma işlemi nemin olduğu alanların hızlı ve etkili bir şekilde nemden arındırılmasıdır.

Nem, insanların hayatının büyük bir bölümünü kaplayan ve çevresindeki her şeye zarar veren yüksek etkili problemdir.

Nemin olduğu her alanda insanların sağlığı olumsuz etkilenmektedir. Eşyalar deformasyona uğrayarak, yiyecek ve içecekler bayatlamaktadır.

Nemi yok etmeden önce öncelikle nemi meydana getiren faktörleri de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Çevrenizde yer alan nemi her ne kadar yok ederseniz edin, nemi ortaya çıkaran nedenleri bulmadıkça bu problemin devamlı tekerrür edeceğini bilmelisiniz.

Nemi meydana getiren faktörlerden bir tanesi bir bölgenin devamlı kapalı kalmasına imkân sağlamaktır. Özellikle evler, depolar ve ambarlar nem oluşumu için oldukça müsait alanlardır.

Evlerde mutfak ve banyoların devamlı buhar altında kalması ve havalandırılmaması hızlı bir şekilde neme ve bununla birlikte rutubete neden olur.

Banyo yaptıktan sonra banyonuzu havalandırmalısınız. Mutfakta yemek yaparken de pencere devamlı açık olmalıdır.

Aksi takdirde zamanla yiyeceklerinizin bozulduğuna, duvarların şiştiğine ve döküldüğüne, duvar diplerinde küf oluşumlarına şahit olabilirsiniz.

Kapalı alanlarda nem oluşumunun diğer bir nedeni de hayvan ve çiçek besleme alışkanlığıdır.

Bitkilerin ve hayvanların terlediğini göz önünde bulundurursak bu durumun nem ve rutubet oluşumuna sebebiyet verdiğini anlayabiliriz.

Bu nedenle evde ya da diğer kapalı alanlarda bitki ve hayvan beslemek istiyorsanız balkon gibi açık alanlarda beslemeye özen göstermeniz gerekmektedir.

Nem ve rutubet oluşumunun bir diğer nedeni de binaların dış yalıtım sistemine özen gösterilmemesidir. Özellikle kış aylarında evlerde bir bölgenin ısınıp diğer bölgelerin soğuk kalması neme neden olur.

Odun sobası kullanılan yaşam alanlarında, odaların hepsi, eşit miktarda ısınmadığı için ısınmayan yerlerde her zaman rutubet oluşumuna maruz kalırız.

Balkonu olmayan evler nem ve rutubet oluşumuna en müsait alanlardır. Bunun en açık nedeniyse dışarıda kurutulamayan, içeride kurutulmaya mahkum olan çamaşırlardır.

Çamaşırlar kurudukça yükselen su buharı içer hapsolduğu zaman nemi meydana getirir. Bu nedenle bu ufak noktalara dikkat ederseniz nemi ve rutubeti meydana gelmeden ortadan kaldırabilirsiniz.

Nem alma cihazı, insanlarda üst solunum yolları, astım ve romatizma hastalığına neden olan nemin en düşük seviyeye inmesini sağlayan akıllı cihazlardır.

Bizler nem alma firması olarak sizlerin nem alma cihazı ihtiyacınızı karşılamaktayız.

Nem alma cihazlarınızı nem alma işlemi sırasında etkin bir şekilde kullandığınız takdirde ortamdaki nem seviyesinin ne kadar düştüğüne şahit olacaksınız.

Nem alma cihazları kullanılarak nem nasıl alınır diye soracak olursanız cihazı nemin olduğu alanlara yerleştirmeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

Yanmaz motor özelliği sayesinde nem alma cihazları saatlerce çalışarak içerideki pis havayı hızlı bir şekilde temizlemektedir.

Nem alma cihazlarının üzerinde yer alan nem ölçme derecesi sayesinde ortamdaki nemi ne derece yok etmeniz gerektiğini göreceksiniz.

Sizler de nem alma cihazlarının üstün performansından yararlanmak istiyorsanız bizlerle iletişi kurabilirsiniz.

NEM ALMA

Puanlama Yapılmamış

Lütfen Puanlama Yapın

Post Author: admin

Firmamız 2010 yılında kurularak inşaat alanlarında Şap Kurutma, Sıva Kurutma, Beton Kurutma, Ahşap Kurutma, Bina Kurutma, Parke Kurutma, Zemin Kurutma, İnşaat Kurutma, Epoksi Kurutma, Duvar Kurutma, Tavan Kurutma, Nem Alma, Nem Kurutma, Yapı Kurutma ve Nem Kurutma Cihazı kiralama firması olarak hizmete başlamıştır. Bununla beraber aynı zamanda inşaat sonrası temizlik,izolason ve epoksi kaplama alanında da kendimizi geliştirerek hergün yeni birşeyler öğrenerek kaliteli hizmet sunmaya devam etmekteyiz.