Nem Alma Nemi Yok Etme

Nem Alma Nemi Yok Etme

Nem alma nemi yok etme işlemi, nem, yoğun olduğu bölgelerde, fazla nemin alınarak temiz havanın sağlanmasıdır.

Nem insanların yanlış davranışları sonucunda meydana gelmektedir. Nem oluşumundan önce önlemi alınabilmektedir.

Yalıtım sistemi olmayan binalarda soğuk havanında etkisiyle dairelerdeki odaların hepsi eşit miktarda ısınmamaktadır. Bu durum nem ve rutubet oluşumuna neden olmaktadır.

Balkonu olmayan evlerde dairelerin içinde kurutulan çamaşırlardan yükselen buharlar odanın rutubet kokmasına neden olurken zaman içerisinde yüksek nem oranına sahip olmaktadır.

Bir alanda beslenen çiçek ve hayvan sayısı nem oluşumunu hızlandırmaktadır. Bitkilerin ve hayvanların terlemesi sonucunda nem meydana gelmektedir. Bu nedenle hayvan ve bitki dairelerin içinde beslenmemelidir.

Yemek yaparken ve banyo sırasında etrafa yayılan buharlar pencereden dışarı çıkmazsa odanın içerisine yerleşerek rutubet oluşturacaktır. Rutubetin olduğu yerlerde nem de meydana gelir. Bir ortamın devamlı havalandırılması gerekmektedir.

Nem alma yok etme cihazı, nemin olduğu bölgelerde kuruma işlemi yapmaktadır. Nem alma cihazları sayesinde nem seviyesi istenilen orana çekilmektedir.

Aşırı nemin olduğu yerlerde insanların astım, üst solunum yolları hastalığı ve romatizma gibi hastalıklara yakalandığı doğrudur. Nem kurutma cihazları bu hastalıkların önüne geçmek için kullanılmaktadır.

Binalar inşaat halinde olduğu dönemlerde nem alma cihazları, sağlam ve sağlıklı binaların yapılandırılmasında kullanılmaktadır.

İnşaat halinde olan binaların yüzeyine nem kurutma işlemi uygulanmaktadır. Aksi takdirde daha sonra binaların iç ve dış cephelerinde dökülmeler meydana gelmektedir.

Nem alma hizmeti, nem alma cihazlarının pazarlandığı firmalar tarafından verilmektedir.

Nem alma cihazlarını kullanmak çok kolaydır eğer bilmiyorsanız nem alma firmalarına başvurarak yardım isteyebilirsiniz.

Nem alma cihazları üstünde yer alan higrostat ile ortamda bulunan nem seviyesi istenildiği gibi ayarlanabilmektedir. Zaten yetkili personelimiz gerekli ayarları yaparak işlemi başlatacaktır.

Nem alma cihazları portatif cihazlardır. Satın aldığınız ya da kiraladığınız nem alma cihazlarını istediğiniz yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Aynı zamanda dekoratif bir görünüme sahiptir. Yani herhangi bir yere yerleştirdiğiniz zaman sizi rahatsız edecek bir görüntü yaratmaz.

Nem alma cihazlarını evlerinizde, arşivlerde, mahzen ve sağlık merkezlerinde, sera ve kapalı yüzme havuzlarında ve su artıma tesislerinin olduğu yerlerde kullanılmaktadır.

Nem alma nemi yok etme işlemi sırasında, inşaatta kullanılan yüzeylerin nemi alınmaktadır. Nemli alanlarda inşaat devamı oldukça zordur.

Eskiden güneş sistemi ile nem yok edilmeye çalışılırken gerekenden fazla zaman alınarak yapılan bir uygulamaydı. Nem, artık nem alma cihazlarıyla kısa bir sürede yok edilmektedir.

Zaman içerisinde binaların boylarının dökülmesi, sıvaların çatlaması ve dairelerin içerisindeki eşyaların zarar görmesi nemden dolayıdır.

Sizlerde bulunduğunuz ortamdaki nemden rahatsızlık duyuyorsanız, nem oranının sizleri rahatsız ettiğini ve sağlığınızı olumsuz etkilediğini düşünüyorsanız nem alma cihazlarından faydalanmalısınız.

Aynı zamanda eşyalarınızın tahrip olmasını istemiyorsanız inşaat nem alma cihazını kiralayabilir ya da satın alabilirsiniz.

Nem Alma Nemi Yok Etme

5/5 (1)

Lütfen Puanlama Yapın

Post Author: admin

Firmamız 2010 yılında kurularak inşaat alanlarında Şap Kurutma, Sıva Kurutma, Beton Kurutma, Ahşap Kurutma, Bina Kurutma, Parke Kurutma, Zemin Kurutma, İnşaat Kurutma, Epoksi Kurutma, Duvar Kurutma, Tavan Kurutma, Nem Alma, Nem Kurutma, Yapı Kurutma ve Nem Kurutma Cihazı kiralama firması olarak hizmete başlamıştır. Bununla beraber aynı zamanda inşaat sonrası temizlik,izolason ve epoksi kaplama alanında da kendimizi geliştirerek hergün yeni birşeyler öğrenerek kaliteli hizmet sunmaya devam etmekteyiz.

Nem Alma Nemi Yok Etme” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.