Duvar Nemi Nasıl Önlenir

duvar nemi nasıl önlenir

Duvar Nemi Nasıl Önlenir

Duvar nemi nasıl önlenir sorusu nemden ve rutubetten zarar gören herkes tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Nitekim nem ve rutubet birbirini takip eden iki tehlikeli problemdir.

Nem’i meydana getiren pek çok faktör bulunmaktadır. Yaşam alanlarındaki dikkatsizlikler ve tedbirsizlikler nemin oluşmasına hemen kapı aralamaktadır.

Duvarlar nem oluşumuna en çok müsait olan alanlardır. Bu durum özellikle evlerde daha çok kendini göstermektedir.

Evlerinizde, iş yerlerinizde, hastanelerde, okullarda ve hatta şantiye, inşaat, depo, ambar gibi alanlarda her ne kadar kendinizce önlem alsanız da nem ve rutubet oluşumuna engel olamazsınız.

Nemi meydana getiren en etkili faktörlerden biri de buhar ve terlemedir.

Özellikle evde çamaşır kurutulması, banyoda duş aldıktan sonra ve mutfakta yemek yaptıktan sonra buharın içeride hapsolması duvarların nemlenmesine ve buna bağı olarak zamanla rutubet oluşumuna yol açar.

Evlerde mutfak ve banyoda meydana gelen buhardan kaynaklanan nemin önüne geçmek ancak pencereleri devamlı açık bırakmakla mümkündür.

Ne yazık ki bu da geçici bir yöntemdir. Nem oluşumundan sonra pencerelerin açık kalması nemi yok etmeyeceği gibi rutubet oluşumunun da önüne geçemeyecektir.

Her ne kadar geçici bir çözüm olsa da yaşam alanlarınızda tüm gün pencerelerinizi açık bırakmalısınız. Hava alan ortamlarda temiz hava boy göstereceğinden, küf ve mantar gibi kötü durumlarla karşılaşmazsınız.

Duvar nemi önleme yöntemlerinden en etkilisi nem kurutma cihazlarıdır. Nem kurutma cihazları üstün performanslı ve hızlı cihazlardır. Saatlerce içerisinde yaşam alanlarınızdaki tüm nemi içine hapsetmektedir.

Duvar neminin meydana gelmesinde diğer bir etken ıslak bezlerle ve su ile temizleme yöntemidir. Suyun duvarda hapsolması nemi meydana getirir. Ardından gelen rutubet oluşumu duvarda küf oluşumunu hızlandırır.

Bu nedenle duvarlarınızda ıslaklık sezdiğiniz anda nemin meydana geleceğini bilmeli ve nem kurutma cihazlarından yararlanmalısınız.

Nem kurutma cihazları belirli büyüklüğüne ve ebata sahiptir. Duvarınızın genişliğine ve yapısına göre tercihler yapabilirsiniz.

Duvar nem alma firmamız, duvarlarınızdaki nemi daha önceden önlemek ve meydana gelen nemi ortadan kaldırmak için sizlere hizmet vermektedir.

Nem alma cihazları duvarı kurutmakla kalmaz, aynı zamanda nemi içine hapseder.

Nem alma cihazlarının dış bölmesinde yer alan depo, duvarlarınızda hapsolan nemin göstergesidir. Depoyu doldukça boşaltmanız, nem alam cihazının ısınmasına ve motorun hasar görmesine engel olur.

Duvar nemi alma işleminde kullanacağınız bu cihazlar portatif özelliğe sahiptir. Duvarın kenarına, evinizin herhangi bir köşesine yerleştirerek tüm gün açık bırakabilirsiniz.

Duvar nem kurutma hizmetinde öncü olan firmamızdan yardım almak için bizimle iletişim kurmanız sizlere fayda sağlayacaktır.

Bizden temin edeceğiniz nem alma cihazı sayesinde artık yaşam alanınızdaki pis havayı yok edecek ve temiz havayı anında elde edebileceksiniz.

Duvar nemi nasıl önlenir diye soruyorsunuz doğru adrestesiniz. Hızlı sahip olacağınız bu cihazların gücüne siz bile inanamayacaksınız.

DUVAR NEMİ NASIL ÖNLENİR

BİZE ULAŞIN : 0532 524 87 28

Puanlama Yapılmamış

Lütfen Puanlama Yapın

Post Author: admin

Firmamız 2010 yılında kurularak inşaat alanlarında Şap Kurutma, Sıva Kurutma, Beton Kurutma, Ahşap Kurutma, Bina Kurutma, Parke Kurutma, Zemin Kurutma, İnşaat Kurutma, Epoksi Kurutma, Duvar Kurutma, Tavan Kurutma, Nem Alma, Nem Kurutma, Yapı Kurutma ve Nem Kurutma Cihazı kiralama firması olarak hizmete başlamıştır. Bununla beraber aynı zamanda inşaat sonrası temizlik,izolason ve epoksi kaplama alanında da kendimizi geliştirerek hergün yeni birşeyler öğrenerek kaliteli hizmet sunmaya devam etmekteyiz.