Banyo Rutubet Önleme

banyo rutubet önleme

Banyo Rutubet Önleme

Banyo rutubet önleme yöntemleri sizlerin yaşam alanlarını güzelleştirmek için ortaya atılan oldukça önemli bir yöntemdir.

Banyo rutubeti önlenemediği zaman çirkin görüntülere ve kötü sonuçlara yol açabilmektedir.

Daha çabuk hastalık kapacağınız en müsait yaşam alanı banyolarınızdır. Banyolarınızda yer alan rutubet, astım, bronşit gibi üst solunum yolları hastalıklarına ve romatizma gibi hastalıklara neden olacaktır.

Havlularınızın ve banyonuzda kullandığınız diğer tekstil ürünlerinin üzerindeki renk değişimlerinden banyodaki rutubetin ne kadar yoğun olduğunu görebilirsiniz.

Önlem almak için geç kalmazsanız sağlığınızı ve banyonuzu tehlikelerden koruyabilirsiniz.

Bir gün banyoya yüzünüzü yıkamak ya da duş almak için girerseniz etrafta gördüğünüz küflerin ne kadar kötü koktuğunu ve sizi ne kadara rahatsız ettiğini görebilirsiniz.

Peki, küf oluşumu en çok banyoda yaygındır sözü nereden geliyor? Küf neden daha çok banyo gibi yerlerde meydana geliyor?

Nem rutubet ve küf birbirini hızla takip eden ve engellenmezse büyük zararlara neden olan yayılmacı problemlerdir. Nemin meydana geldiği her alanda rutubet, rutubetin meydana geldiği her alanda ise nem mevcuttur.

Nem, rutubet ve küf oluşumun başında gelen nem oluşumun banyoda hızla yayılmasının nedenini bilirseniz diğer oluşumlarında hızla önüne geçebilirsiniz.

Banyo rutubeti ev hanımlarının sıklıkla şikâyetçi olduğu konular arasındadır. Banyolarda duş alma, el yüz yıkama gibi işlemler sırasında yükselen buhar rutubet oluşumunun temel nedenidir.

Buhar gözle görülmeyen nem meydana getirir. Daha sonra rutubet ve küflenme göze çarparak durum iyice rahatsız edici bir hal alır.

Rutubet problemi daha çok nerede görülür diye soracak olursanız kuzey cepheli yaşam alanlarında meydana geldiğini söyleyebiliriz.

Küf ve lekeler zamanla banyo içerisindeki dolapların, yerlerin ve önce duvarların şişmesine daha sonra dökülmesine neden olacaktır.

Banyo rutubeti giderme işlemlerinde kullanılan temizlik malzemeleri ne yazık ki etkili sonuçlar vermemektedir.

Temizlik malzemeleri rutubetin ortaya çıkardığı lekeleri çıkarmadığı gibi rutubet bölgesinin deformasyona uğramasına neden olmaktadır.

Rutubet oluşmadan önce banyonuzda nemin olup olmadığını test etmelisiniz. Eğer nem oluşumuna engel olabilirseniz rutubet oluşumunu da engellemiş olacaksınız.

Nem test etme cihazları, bir bölgedeki fazla nemi ve gerçekte olması gereken nemi test ederek sizlere bildirmektedir.

Banyonuzdaki fazla nemi test ederek teknolojinin üstün cihazı olan nem alma cihazları ile fazla nemi hapsedebilirsiniz.

Banyo rutubeti alma işlemi için nem alma cihazlarından size en uygun olanı alarak banyonuzda doğru bir şekilde çalıştırmalısınız.

Rutubetin olduğu bölgelere nem alma cihazını yerleştirerek fazla nemin cihaza hapsolmasını sağlayın.

Cihazın dış kısmında bulunan depoya dolan su banyonuzda ne kadar nem ve rutubet olduğunu gösterecektir.

Eğer depoyu devamlı boşaltırsanız nem alma cihazının kısa sürede banyonuzdaki rutubeti ortadan kaldırdığına şahit olabilirsiniz.

Banyo rutubeti yok etme işleminde kullanacağınız nem alma cihazını sizler için hizmet veren firmamızdan temin edebilirsiniz. 

Banyo rutubet önleme işlemlerinde kullanacağınız cihazın temini için bizlerle sadece beş dakika içerisinde iletişime geçebilirsiniz.

Banyo Rutubet Önleme

Puanlama Yapılmamış

Lütfen Puanlama Yapın

Post Author: admin

Firmamız 2010 yılında kurularak inşaat alanlarında Şap Kurutma, Sıva Kurutma, Beton Kurutma, Ahşap Kurutma, Bina Kurutma, Parke Kurutma, Zemin Kurutma, İnşaat Kurutma, Epoksi Kurutma, Duvar Kurutma, Tavan Kurutma, Nem Alma, Nem Kurutma, Yapı Kurutma ve Nem Kurutma Cihazı kiralama firması olarak hizmete başlamıştır. Bununla beraber aynı zamanda inşaat sonrası temizlik,izolason ve epoksi kaplama alanında da kendimizi geliştirerek hergün yeni birşeyler öğrenerek kaliteli hizmet sunmaya devam etmekteyiz.